Do niedawna panowało mniemanie, że bluza jest tym detalem damskiej konfekcji, jaki z powodzeniem może być używany jedynie w sporcie i w domowych pieleszach. W związku z tym stanowiła wymieniona wyżej bluza duet idealny razem z pospolitymi spodniami dresowymi. Przykre! Na szczęście nurt sportowy wszedł z ogromnym przytupem do świata mody, burząc niejako utarte schematy. Bez znaczenia ,którego stylu ubioru jesteś zwolenniczką, bluza jest tym, co bezsprzecznie musi odnaleźć miejsce w twojej garderobie. Zastanówmy się skąd ów imponujący fenomen bluz.

Wyróżnikiem bluz jest ich znaczna różnorodność, jaka umożliwia dopasowanie pojedynczych fasonów do totalnie odmiennych stylizacji. Bluza potrafi być świetną podwaliną do prób identyfikowania się ze stylem. Jedyne co musisz uczynić to zmienić dodatki, aby twój wizerunek nabrał w mgnieniu oka całkiem odmiennego charakteru. Równie dobrze w takim razie ubierzesz bluzę łącznie z balerinami, jak i z butami na obcasach, z żakietem bądź kataną, ze spódniczką czy też z dżinsami. Bez problemu pójdziesz w bluzie do biura, na randkę, na film, czy na spacer. Co więcej, w wymienionej wyżej rozmaitości zastosowań bluza ciągle zatrzyma własny charakter oraz istotę, dostarczając twojej stylizacji znaczną dozę autonomii. Być może właśnie, ta autonomia doprowadziła do tego, iż bluzy uwielbiają współcześnie niemal wszyscy.

Znaczne zapotrzebowanie, jakie wywołują bluzy spowodowało natomiast konieczność rozwoju ich typów. Na dzień dzisiejszy bluza nie utożsamia nam się już wyłącznie zerojedynkowo z wersją zawierającą kaptur bądź bez kaptura. Konstruktorzy mody prześcigają się w urozmaicaniu bluz poprzez wielorakość zastosowanych krojów, materiałów, dodatków, lub typów dekoltów i wykończeń. Wszelkie wymienione wyżej składniki sprawiają, że każda jedna bluza ma odmienny styl oraz znajduje swych sympatyków w różnych typach użytkowników. W zależności od preferowanego stylu możesz wybrać typy oversize, ewentualnie dopasowane, akcentujące sylwetkę. Bluzy uszyte z dzianiny znakomicie wkomponują się do nonszalanckich stylizacji, zaś te z tkanin wytłaczanych ewentualnie żakardów towarzyszyć mogą w czasie firmowych spotkań. Może wybierzesz bluzy z szerokimi kieszeniami, jak kangurka, z kieszeniami na boku, czy też może te udekorowane perełkami, frędzlami, bądź strojnymi zamkami błyskawicznymi? Swoją indywidualność podkreślisz także dobierając bluzę z właściwym dekoltem. Zaokrąglony, głęboko wycięty w tzw. serek, a może asymetryczny? To jedynie nieliczne z opcji, jakie dają nowoczesne bluzy.

Nie mniej ważnym niuansem różnicującym bluzy w świecie modowym jest ich kolorystyka. O ile boisz się wykonywać doświadczenia odnoszące się do mody, zdecyduj się na ponadczasowe stonowane jednobarwne bluzy. Ani jedna stylizacja w połączeniu z klasyczną czarną względnie białą bluzą pozbawioną kaptura nie ma prawa się nie obronić! Masz w sobie więcej śmiałości? Postaw w takim razie na wyraziste barwy, bluzy różnokolorowe, te z wyszukanymi nadrukami, lub tekstami. W bogatej palecie bluz we wzory każdy z nas wypatrzy coś ,co przypadnie mu do gustu. bluza dresowa szeroki wybór

Szerokie spektrum i niezależność to stwierdzenia, jakie wykazują, dlaczego wciąż tak chętnie sięgamy po bluzy. Z jednej strony chcemy zaakcentować ubiorem własną autonomię, wyznawany nurt modowy, a z drugiej strony nieustannie chcemy czuć się we własnym odzieniu ot tak bez skrępowania. Bluzy, skupiając oba powyższe kluczowe dla nas aspekty są rozwiązaniem idealnym. Nie zadziwia więc fakt, iż znajdziemy je niemal w każdej garderobie , a także zakłada je każdy począwszy od niemowlaka aż do osób dojrzałych. Renoma bluz prawdopodobnie jeszcze przez długi okres czasu zostanie żywa, z tego powodu niecierpliwie oczekujemy czym zaskoczą nas w nadchodzących latach kreatorzy modowi. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, iż w kwestii krojów, akcesoriów lub wzornictwa kwestia bluz pozostaje nierozstrzygnięta. Nawiasem mówiąc niesłychanie nas to cieszy, w końcu bluza to prawdziwy fenomen w dzisiejszym świecie mody.