Dodatkowe kilogramy mogą sprawić, że wymarzona kurtka zimowa może nie pasować do figury. Dotyczy to przede wszystkim kurtek zimowych, które łącząc się z dodatkowymi warstwami ubioru, mogą zniekształcać kobiecą sylwetkę. Jakie kurtki zimowe damskie plus size sprawdzą się najlepiej? Jak dobrać je do figury?

Kurtki plus size

Przede wszystkim każda osoba zmagające się z dodatkowymi kilogramami powinna wybierać takie kurtki zimowe, które pozwolą przywrócić sylwetce odpowiednie proporcje. W praktyce oznacza to, że w zależności od typu figury należy skupić się na innych rodzajach kurtek zimowych. Inne będą potrzeby pań z figurą typu jabłko, a inne osób z figurą typu klepsydra.

Wybieramy odpowiednią kurtkę zimową

W przypadku figury typu papryka należy skupić się na kurtkach, które pozwolą stworzyć widoczne wcięcie w talii. Oznacza to, że najlepszym wyborem będą kurtki zimowe damskie plus size, które posiadają dodatkowy pasek do zawiązania w okolicach talii lub bioder.

Z kolei w przypadku pań z figurą typu klepsydra należy skupić się na kurtkach, które pozwolą na podkreślenie talii m.in. poprzez paski czy też taliowane fasony. Osoby posiadające figurę typu jabłko zawsze powinny stawiać na kurtki posiadające bardzo luźne fasony oraz unikać kurtek zwężanych u dołu.

Sytuacja będzie wyglądała nieco inaczej w przypadku pan posiadających figurę typu klasyczna gruszka. W takiej sytuacji, aby przywrócić odpowiednie proporcje sylwetki, należy unikać modeli posiadających widoczne i odstające kieszenie, czy też kurtek rozszerzanych.

Sprawdź: duże rozmiary kurtek