Zanim postawi się na określony model jeansów warto jest zapoznać się z konkretnymi typami, co pozwala na dopasowanie takich spodni do indywidualnych oczekiwań oraz gustu. Ma to duże znaczenia, aby z jednej strony połączyć ciekawy sposób prezentowania się spodni, a z drugiej strony zapewnić to co najważniejsze w jeansach, czyli komfort użytkowania.

Podstawowe kroje jeansów

Do podstawowych krojów jeansów można zaliczyć między innymi:

  • regular
  • slim
  • skinny
  • boyfriend

Typ jeasnów regular to uniwersalny fason, który posiada prostą nogawkę. Natomiast wersja slim to model, gdzie będzie zastosowana jest delikatnie zwężana nogawka. Jeśli chce się postawić na jeansy damskie, które mocno podkreślą figurę warto zdecydować się na typ skinny. Ostatnim krojem są spodnie boyfriend, który mają sprawiać wrażenie dużych i luźnych. Bardzo często takie modele spodni posiadają również przetarcia.

Jak dopasować konkretny typ spodni?

Spodnie typu regular powinny mieć w swojej wszystkie kobiety. Takie spodnie doskonale się sprawdzają w różnorodnych stylizacjach. Często, gdy nie mamy pomysłu na konkretny sposób ubrania się danego dnia można postawić właśnie na ten model jeansów oraz połączyć go z bardzo różnymi elementami stroju. Jeśli chce się korzystać ze spodni bardziej przylegających wówczas warto postawić na modele slim. Są to spodnie, które będą w stanie zapewnić zarówno wygodę użytkowania, a jednocześnie ciekawy sposób prezentowania się. gdy tworzy się stylizację, gdzie chce się mocno podkreślić sylwetkę wówczas doskonałym pomysłem może być zdecydowanie się na wersje skinny, a nawet super skinny. W takich spodniach można liczyć na zapewnienie bardzo kobiecego wyglądu. Jednocześnie wybierać można zarówno różne warianty kolorystyczne oraz wykończenia.

Wybranie odpowiedniego modelu jeansów wymaga również dopasowania ich do sylwetki. W tym względzie warto sprawdzić, które typy tych spodni sprawdza się przy posiadanej figurze. Następnie można decydować się na wybranie maksymalnie dopasowanego modelu w ramach określonego wcześniej typu spodni.

Zobacz: